Copa del Rey: Obrońcy Pucharu grają dalej

Broniący trofeum piłkarze Atletico Madryt awansowali do ćwierćfinału Pucharu Hiszpanii. W rewanżowym meczu 1/8 finału pokonali na własnym stadionie Valencię 2:0 (0:0). Przed tygodniem padł remis 1:1.

Pierwszą bramkę zdobył we wtorek w 51. minucie urugwajski obrońca Diego Godin, a wynik ustalił w 89. minucie Raul Garcia. Oba trafienia padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. W kolejnym już spotkaniu po wznowieniu rozgrywek w Hiszpanii piłka nie znalazła drogi do bramki po uderzeniach Diego Costy mimo, że ten bardzo chciał zdobyć przełamującą bramkę. Ponownie za to wspaniały mecz rozegrał młody bramkarz Atletico (piłkarz wypożyczony z Chelsea) Thibaut Courtois. Nieprawdopodobna była szczególnie jego interwencja z 62 min. Piłka po strzale Michela zmierzała w okienko bramki, ale Belg popisał się efektowną robinsonadą. W 91 min za niesportowe zachowanie pomocnik Valencii Dani Parejo obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Niespodziankę sprawił trzecioligowy Racing Santander, który po bezbramkowym remisie na własnym stadionie, pokonał na wyjeździe występującą w ekstraklasie Almerię 2:0 i znalazł się w czołowej ósemce rozgrywek.

Pozostałe rewanżowe mecze 1/8 finału odbędą się w środę i czwartek. W środę wystąpi m.in. Real Madryt, który będzie bronić dwubramkowej zaliczki (2:0) w Pampelunie w pojedynku z Osasuną. Barcelona powinna w czwartek postawić kropkę nad „i” w spotkaniu z zespołem Getafe, który pokonała na Camp Nou 4:0.