Australian Open. Magdalena Fręch sprawiła niespodziankę i awansowała do 3. rundy!

Magdalena Fręch sensacyjnie pokonała rozstawioną z numerem 16. francuską tenisistkę Caroline Garcię 6:4, 7:6 (7-2) i po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Kolejną rywalką Polki będzie rosyjska kwalifikantka Anastazja Zacharowa.

Mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. W pierwszym secie 26-letnia łodzianka przegrywała 3:4, ale trzy kolejne gemy rozstrzygnęła na swoją korzyść. Z kolei w drugiej partii odwróciła jej losy, gdy Garcia – przy prowadzeniu 6:5 – przy swoim podaniu wygrywała już 30-0.

Fręch po raz drugi wystąpi w 3. rundzie imprezy wielkoszlemowej. W Melbourne wyrównała na razie osiągnięcie z Wimbledonu 2022.