Z wiarą i nadzieją do Pani Jasnogórskiej

Wypowiedź prof. dr. hab. inż. Janusza Kaweckiego, przewodniczącego Zespołu wspierania Radia Maryja.

To jest wyjątkowa pielgrzymka, z cyklu tych ważnych pielgrzymek, które Rodzina Radia Maryja podjęła już u początku Roku Wiary. Pamiętamy nasze pielgrzymowanie do Ojca św., wówczas Benedykta XVI, aby umacniać wiarę. Potem – zgodnie z zaleceniem następcy św. Piotra – pielgrzymowanie Podwórkowych Kółek Różańcowych i młodych do Pani Jasnogórskiej. Teraz zwieńczeniem całego naszego pielgrzymowania w Roku Wiary jest wspólne pielgrzymowanie do Pani Jasnogórskiej.

Nasze pielgrzymki do Królowej Polski odbywają się zawsze w łączności z Ojcem św. oraz Konferencją Episkopatu Polski. W Roku Wiary podążamy w dziękczynieniu Panu Bogu za umocnienie naszej wiary – szczególnie przez nawiedzanie miejsc świętych, ale także przez prowadzoną modlitwę. Dajemy świadectwo również tym, którzy w Roku Wiary może się nam przyglądali i przyglądają, zastanawiając się: „oni dają świadectwo, wobec tego może warto pójść ich śladem”. Wielu może podejmuje ten ślad, za to również powinniśmy Bogu dziękować.

Każda pielgrzymka ma swój szczególny wymiar; ten wymiar określony jest przez hasło, z którym idziemy. Pierwsza pielgrzymka do Pani Jasnogórskiej odbyła się spontanicznie. Była związana z faktem, że otrzymaliśmy koncesję dla Radia Maryja. Potem z każdym rokiem było nas coraz więcej. W pielgrzymowaniu do Pani Jasnogórskiej za każdym razem najważniejsze jest to, że idziemy do Matki. Kiedy idzie się do Matki, w pierwszej kolejności idzie się po to, aby Jej podziękować za to, co było i prosić o dalszą opiekę nad tym, co będzie.

Kiedy w marcu uczestniczyliśmy w warszawskim marszu w obronie TV Trwam, myślałem, że podczas pielgrzymki na Jasną Górę będziemy mogli podziękować za to, że jesteśmy dla TV Trwam i że ta katolicka stacja jest dla nas na pierwszym multipleksie. Okazało się jednak, że wszystko opóźniło się o rok. Nie wiadomo jeszcze jak zostanie zrealizowana zapowiedź Krajowej Rady. Musimy tego pilnować i o to dbać, prosząc szczególnie o pomoc Panią Jasnogórską. Ona zawsze nas wysłuchiwała i orędowała za Radiem Maryja i TV Trwam. Idziemy z nadzieją, że i tym razem Pani Jasnogórska nas wysłucha i że będziemy mogli docierać do TV Trwam prosto przez multipleks.

Wypowiedź prof. dr. hab. inż. Janusza Kaweckiego


Pobierz Pobierz

 

RIRM

                   

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl