K. Kita z portalu Nowy Ład o francuskiej scenie politycznej po wyborach: Nie można wykluczyć, że będziemy mieli rok chaosu, a później kolejne wybory

Będzie trudno o stworzenie rządu, który byłby stabilny i byłby w stanie rządzić Francją. Emmanuel Macron będzie przekonywał, że „albo on, albo chaos”. Marine Le Pen mówiła w kampanii: „Albo ja, albo bagno”. Teraz będzie to „bagno” – nie będzie żadnej jasnej większości, nie będzie żadnego kierunku dla państwa, będą ciągłe spory – mówił w poniedziałkowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam Kacper Kita, analityk i publicysta portalu Nowy Ład.

Prof. P. Grochmalski: Instrumentem zniechęcającym Rosję do prowadzenia konfliktu jest zagwarantowanie stałego finansowania wysiłku ukraińskiego

Instrumentem zniechęcającym Rosję do prowadzenia konfliktu jest zagwarantowanie stałego finansowania – ze strony państw NATO i Stanów Zjednoczonych – wysiłku ukraińskiego. Chodzi o fundusz 40 mld euro (20 mld euro Stany Zjednoczone, 20 mld euro państwa europejskie NATO). Funduszem dysponowałby Sojusz. Z tych pieniędzy finansowane byłyby stałe procedury zasilania sprzętem i amunicją Ukrainy – powiedział prof. Piotr Grochmalski, ekspert ds. bezpieczeństwa, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

M. Korzekwa-Kaliszuk: Sejmowy projekt grozi zalegalizowaniem aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży i powrotem aborcji eugenicznej, ale aż do dnia porodu

Groźne rzeczy dzieją się w Sejmie. Pod niewinnie brzmiącym hasłem „depenalizacji” i „dekryminalizacji aborcji” próbuje się przepchnąć aborcję na życzenie. To jest projekt, który jeśli zostanie przegłosowany, a jest takie ryzyko, to grozi zalegalizowaniem aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży i powrotem aborcji eugenicznej, ale aż do dnia porodu. To oznacza, że w przypadku diagnozy prenatalnej – jakiejś wady, choroby u dziecka – lekarz będzie mógł bezkarnie takie dziecko zabić przez całą ciążę, bo projekt tej ustawy nie przewiduje żadnego ograniczenia czasowego. Otwiera on również furtkę do tego, żeby przeprowadzać aborcję na życzenie w publicznych placówkach zdrowia oraz aby przekazywać kobietom pigułki aborcyjne – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, psycholog, prezes fundacji Grupa Proelio, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja

Dr T. Rzymkowski: Próba ze strony ministerstwa edukacji redukcji godzin lekcji religii jest po prostu ordynarną próbą złamania prawa

Próba ze strony ministerstwa redukcji administracyjnych z dwóch godzin do jednej godziny lekcji religii jest po prostu ordynarną próbą złamania prawa, ponieważ takiej możliwości ministerstwo nie ma, aby arbitralnie, samodzielnie zredukować lekcje religii do jednej godziny – powiedział były minister edukacji i nauki, dr Tomasz Rzymkowski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

O. T. Rydzyk CSsR podczas polonijnej pielgrzymki Radia Maryja: Bardzo wielu przyjechało do USA za chlebem i wolnością. Ważne jest jedno i drugie, ale najważniejszy jest Bóg i nasze zjednoczenie z Nim

Bardzo wielu przyjechało za „wielką wodę” z Ojczyzny za chlebem. Wielu przyjechało za wolnością. Ważne jest jedno i drugie, ale najważniejszy jest Bóg i nasze zjednoczenie z Nim. Głosić Jezusa! Bez Niego się ginie i to na całą wieczność. A przed nami wieczność – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, podczas XXIV Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Doylestown.

XXIV Polonijna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W Jej oczach widzą Polskę. Ojczyznę, za którą tęsknią. Dom, o którym pamiętają. Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej towarzyszy im na emigracji, mają go w portfelu, wieszają na ścianach, pielgrzymują, by modlić się przed nim. Pod hasłem „Uczestniczę w misji Kościoła” Rodzina Radia Maryja, rodzina polonijna, pielgrzymowała dziś do Amerykańskiej Częstochowy.

D. Obajtek: Niedługo Zakłady Azotowe w Puławach będą firmą z potwornymi problemami płynnościowymi

Od dłuższego czasu mówiłem, że jeżeli chodzi o Zakłady Azotowe, to trzeba byłoby to samo przeprowadzić, co przeprowadziliśmy z procesem Orlenu. Połączyliśmy branżę ropo-gazową w jedną całość. Tak samo nawozy powinny być w Polsce połączone w jedną całość. Powinno być to pod szyldem Orlenu – powiedział Daniel Obajtek, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, były prezes Orlenu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Ks. bp. W. Szlachetka podczas polonijnej pielgrzymki Radia Maryja: Bogu niech będą dzięki za wszystkich, którzy wspierają katolickie, a zarazem polskie media!

To jest misja Kościoła: ewangelizować świat i modlić się za wszystkich – zwłaszcza za tych, którzy Jezusa jeszcze nie znają lub Go odrzucają. W tej misji w sposób szczególny uczestniczy Rodzina Radia Maryja. Bogu niech będą dzięki za wszystkich, którzy wspierają katolickie, a zarazem polskie media! – mówił ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, w homilii podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy (Doylestown).

Dr M. Kawa o kondycji politycznej J. Bidena: Tej katastrofy nie da się już uratować

Chyba największym zagrożeniem dla zdrowia, dla wizerunku historycznego Joe Bidena jest jego najbliższe otoczenie. Jego najbliższe otoczenie, sztab, a zwłaszcza rodzina, idą w zaparte, twierdzą, że ma on ciągle największe szanse pokonania Donalda Trumpa. Owszem Joe Biden, wygląda już całkiem inaczej niż na ostatniej debacie, ma więcej wigoru, nawiązuje pewne relacje z odbiorcami, ale wszystko to polega na tuszowaniu, pudrowaniu rzeczywistości. Mam taką skromną opinię, że on podbija stawkę, na jakich warunkach odejdzie, kogo namaści, bo myślę, że tej katastrofy już się nie da uratować – mówił dr Marek Kawa, amerykanista, komentując w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam obecną kondycję Joe Bidena.

Dr J. J. Kasprzyk w 80. rocznicę operacji „Ostra Brama”: To moment, w którym – patrząc w oczy żołnierzom AK – musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bylibyśmy w stanie poświęcić wszystko dla wolności

Kiedy wracamy pamięcią do operacji „Ostra Brama” i akcji „Burza”, przede wszystkim oddajemy hołd żołnierzom Armii Krajowej. Oddajemy im hołd, bo oni uważali, że można i należy poświęcić swoje zdrowie i życie w obronie niepodległości, w obronie suwerenności. To niezwykle przejmujące chwile z punktu widzenia historii, ale też moment, w którym – patrząc w oczy żołnierzom Armii Krajowej – musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym dla nas jest niepodległość i czy my, tak jak oni, bylibyśmy w stanie poświęcić wszystko dla wolności, dla suwerenności – mówił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Jan Józef Kasprzyk, historyk, były szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.