Dzień dany przez Pana

Wypowiedź dla Radia Maryja ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego, nt. kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II (27 kwietnia 2014).

Dla naszego pokolenia jest to dzień dany przez Pana. Niezwykły, wymodlony, oczekiwany, a dzisiaj ogłoszony. Co prawda lud głosił podczas uroczystości pogrzebowych: „santo subito”, ale proces kanonizacyjny szczęśliwie dobiegł końca i znamy również datę świętowania – 27 kwietnia.

To jest dar Bożej opatrzności, jakby wynagrodzenia za Kult Bożego Miłosierdzia, który ustanowił Ojciec Święty. Teraz będzie przypieczętowany przez jego uroczystą kanonizację. Pozostaje nam tylko dobrze się przygotować do tych uroczystości. Przed nami jeszcze kilka miesięcy, więc to jest czas przeznaczony na modlitwę i duchową odnowę.

Jednocześnie obserwuję pewien problem. Jest pokusa skupienia się na zewnętrznej formule, ulegamy także mediom, które doznały jakiegoś ożywienia. Pamiętajmy jednak, że chodzi przede wszystkim o przemianę duchową i wprowadzenia nauczania świętego Papieża Jana Pawła II w nasze konkretne życie.

Wypowiedź ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego.

drukuj