
Minister Radosław Sikorski wygłosił expose. Szef MSZ wychwalał UE, straszył rzekomym Polexitem, Ordo Iuris czy nacjonalistami. Zabrakło przedstawienia planów polskiej dyplomacji w Azji, na Bliskim Wschodzie, Afryce czy Ameryce Południowej
Niepodległa Ukraina, imperialna Rosja, Unia Europejska jako podstawa bezpieczeństwa kraju oraz stabilny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, ale bez „frajerstwa” – to główne tezy expose, jakie wygłosił wicepremier, minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski. Dla opozycji wystąpienie nie było wyznaczeniem celów polskiej dyplomacji, a wyłącznie spektaklem na użytek krajowej polityki.










