fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Znamy już daty wspomnień liturgicznych Matki Czackiej i ks. kard. S. Wyszyńskiego

Do kalendarza liturgicznego już 12 września trafi dwoje nowych błogosławionych. Na konferencji prasowej ks. kard. Kazimierz Nycz ogłosił, że wspomnienie Matki Czackiej będzie obchodzone 19 maja, a wspomnienie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – 28 maja. 

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej związanej z beatyfikacją ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, którą zorganizowano w Świątyni Opatrzności Bożej, metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz ogłosił, że dniem wspomnienia Matki Czackiej będzie 19 maja, natomiast wspomnienie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego zostanie wpisane w kalendarz liturgiczny 28 maja, czyli w dniu jego śmierci.

12 września nastąpi oficjalna beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Ks. kard. Kazimierz Nycz zaznaczył, że to, iż z powodu pandemii beatyfikacja obu postaci odbędzie się tego samego dnia, powinno być dla współczesnych znakiem.

„Ufam, że jest to jakiś znak. (…) Potrzebujemy nowych orędowników i nowych patronów. Życzę tego Polsce, Kościołowi, każdej rodzinie i każdemu człowiekowi na ten współczesny czas. Nie mówię trudny, bo każde pokolenie ma swoją kalwarię, na którą zasługuje i którą potrafi udźwignąć w swoim życiu” – powiedział duchowny.

radiomaryja.pl/PAP

drukuj