fot. fot. httpswww.pueblodediosensalida.com

Zakończył się Kongres Świeckich w Madrycie

Uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. kard. Ricardo Blázquez, zakończyła Kongres Świeckich w Madrycie. „Jesteśmy posłani, ale też wybrani przez Jezusa. On nam ufa i powierza nam posługę głoszenia ewangelii” – powiedział w homilii przewodniczący Episkopatu Hiszpanii. W kongresie wzięło udział ponad 2 tys. osób ze wszystkich diecezji.

„Jesteśmy wybrani, powołani i posłani”. Wiara w Boga obfituje w dobre uczynki.

„Adoracja Boga prowadzi do służby ludziom. Spotkanie z Bogiem popycha nas do pomagania innym. Przyjęcie Boga Ojca objawionego w Jezusie Chrystusie jest podstawą braterstwa” – mówił ks. kard. Blázquez.

Przewodniczący Episkopatu Hiszpanii podkreślił, że centralne miejsce w życiu osób i społeczeństwa zajmuje małżeństwo i rodzina. „Nie możemy zapomnieć, że od zjednoczonej i zdrowej rodziny zależy zdrowie etyczne społeczeństwa”. Dzisiaj jednak mnożą się rozpady małżeństw a przez to i rodzin. „Te rozpady powodują cierpienie małżonków, dzieci i społeczeństwa”. Rodziny i małżeństwa potrzebują pomocy i wsparcia. Ks. kard. Blázquez przypomniał też, że edukacja dzieci jest prawem rodziców. To oni są pierwszymi wychowawcami, ponieważ „pierwsze i ważne lekcje na całe życie” dzieci otrzymują w domu.

Choć kongres zakończył się, to jednak rozpoczyna się nowy etap, „piękny i pełen nadziei dla naszego Kościoła”. Przewodniczący Episkopatu odmówił modlitwę rozesłania.

„Życzę wam, aby wdzięczność, misja i nadzieja były trzema słowami, które na co dzień pomogą wam przeżywać rzeczywistość. Zostaliśmy posłani, aby głosić ewangelię miłosiernej miłości Boga. Pan pokona w nas wszelkie przeciwności i otworzy nowe horyzonty” – akcentował ks. kard. Ricardo Blázquez.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl