Par Enrique Dans, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2738754

Madryt: Trwa 48. Krajowy Tydzień dla Instytutów Życia Konsekrowanego

Pod hasłem “Nowe bukłaki dla nowego wina” w Madrycie trwa 48. Krajowy Tydzień dla Instytutów Życia Konsekrowanego. Bierze w nim udział ponad 700 osób.

– Żyjemy w czasach reform i właśnie dlatego prosi się nas o większą wierność i większą autentyczność. Reformy dokonują się podczas zmiany epoki. Żyjemy w świecie, który zmienia się. Ta zmiana jest stała i szybka – powiedział ks. bp Gines Ramon Garcia Beltran na rozpoczęcie obrad.

– Dzisiaj nie wystarczy powiedzieć „zawsze tak się robiło”, ponieważ mamy służyć człowiekowi danej epoki. Jak to zrobić? Wracając do korzeni, do Jezusa Chrystusa, abyśmy mogli napełniać się tym, co najbardziej istotne – podkreślił ks. bp Gines Garcia Beltran.

Papież Franciszek nieustannie wzywa do odnowy instytucji duszpasterstwa, aby w duchu wierności i kreatywności aktywnie stawiać czoła wyzwaniom, które dzisiaj pojawiają się przed Kościołem. Życie konsekrowane jest zaangażowane w odnowę kościelną. Osoby konsekrowane patrzą ad intra na życie i organizacje swoich zgromadzeń oraz ad extra na odpowiedź misyjną, którą powinny dać w dzisiejszym świecie.

– Refleksja jest ważna dla obecnych i przyszłych pokoleń osób konsekrowanych – wskazali organizatorzy madryckiego spotkania.

Poszczególne wystąpienia dotykają takich tematów jak: stany życia zakonnego, reformy struktur przy zachowaniu wierności Kościołowi i charyzmatom, formacja podstawowa i ciągła, życie zakonne w reformie papieża Franciszka.

Doroczny kongres został zorganizowany przez Madrycki Instytut Teologiczny Życia Zakonnego, który należy do klaretynów.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl