„Z podarunkami u dzieci” – Serce na Gwiazdkę 2015

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski odwiedził wielodzietną rodzinę, którą obdarował dobrym słowem i prezentami. Wszystko to w ramach 13. już edycji akcji charytatywnej dla dzieci „Serce na gwiazdkę”, prowadzonej przez łódzką Caritas.

Łódzki Pasterz już kolejny raz wyruszył na spotkanie z łódzkimi rodzinami. Jak mówił, zawsze towarzyszą mu duże emocje, przejęcie i troska o tych, których spotyka.

 – Kiedy idzie się z dobrym słowem, to zawsze ma się nadzieję, że to słowo przyniesie ze sobą jakieś dobro, które zostanie. Mam nadzieję, że tak będzie również w przypadku tej rodziny, że dzieci będą się cieszyć z tych podarunków dla nich przygotowanych i że będą mieli poczucie, że nie są sami, że są obok nich ludzie, którzy chcą pomagać, zwłaszcza w momentach trudnych. W momentach niepokojów czy załamań – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

W dniach od 1 do 19 grudnia 2015 roku Caritas, za pośrednictwem świętego Mikołaja i pomagających mu aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie.

Codziennie, w grudniowe popołudnie, wolontariusze Caritas odwiedzą dzieci w ich domach i przyniosą gwiazdkowe prezenty. Goście to szczególni, bo przebrani za postacie świętego Mikołaja i anioła.

Każda para odwiedzi kilka rodzin jednego wieczoru. Najmłodsi wyczekują gości z nieba, bo wcześniej święty Mikołaj wysłał do nich kartkę pocztową ze swoim wizerunkiem i informacją o terminie wizyty.

RIRM

drukuj