fot. diecezja.pl

Ks. abp Marek Jędraszewski w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym: Wasza posługa jest święta

Ilekroć przejawia się w waszych gestach dobroć i świętość, tylekroć dajecie świadectwo o istnieniu kochającego Boga – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. sprawowanej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

Ksiądz arcybiskup udał się z wizytą duszpasterską do pacjentów i pracowników krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Kapelan placówki, ks. Lucjan Szczepaniak SCJ, przywitał metropolitę i zaznaczył, że możliwość wieczystej adoracji w szpitalnej kaplicy i słuchanie w niej Bożego Słowa ożywia, rozprasza ciemności cierpienia i nadaje sens, a dyrektor szpitala, prof. Krzysztof Fyderek, poprosił księdza arcybiskupa o modlitwę i wsparcie duchowe.

W wygłoszonej homilii, metropolita wskazał na postać Jana Chrzciciela, który zapowiedział i ogłosił przyjście Chrystusa. Zwrócił uwagę na fragment Listu św. Jana, gdzie apostoł podkreślał bliskość Boga i człowieka.

– Godność ludzi wierzących wypływa z Boga, bo mamy udział w Jego życiu i (…) nosimy w sobie Jego ślad – powiedział i zaznaczył, że Chrystus dla naszego zbawienia przyjął na siebie ludzki los.

Metropolita krakowski, zwracając się do pracowników szpitala, podziękował im za ich dobroć, wrażliwość i świętość.

– Wy tutaj nie tylko pracujecie, ale jesteście blisko z cierpiącym, słabym i oddanym waszym sercom człowiekiem. (…) Ilekroć przejawia się w waszych gestach dobroć i świętość, tylekroć dajecie świadectwo o istnieniu kochającego Boga – mówił.

Ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił, że 3 stycznia Kościół obchodzi wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

–Klękamy przed świętym imieniem Jezus, starając się o to, aby nasza codzienna posługa – pochylanie się nad losem drugiego człowieka – była jak najbardziej święta – zakończył i przypomniał, że najważniejszym przesłaniem Bożego Narodzenia jest prawda o Jezusie Chrystusie, Bożym Synu, który stał się człowiekiem, aby ludzie mogli być Bożymi dziećmi.

Po Eucharystii ksiądz arcybiskup odwiedził pacjentów przebywających na szpitalnych oddziałach. Tradycja spotkania kolędowego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym ma już 41 lat. Zapoczątkował ją kard. Franciszek Macharski.

diecezja.pl/radiomaryja.pl

drukuj