XX Pielgrzymka RRM na Jasną Górę: Przemówienie powitalne

Powitanie podprzeora Jasnej Góry o. Sebastiana Mateckiego przed Eucharystią sprawowaną na wałach jasnogórskich w wigilię XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Królowej Polski

 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Kochani, tym chrześcijańskim, pięknym pozdrowieniem, w imieniu stróżów i gospodarzy Najświętszej cząstki polskiej ziemi, którą Maryja obrała na tron swego królestwa, w domu Matki Polskiego Narodu, w imieniu ojców i braci paulinów, witam was, kochani Bracia i Siostry, uczestnicy jubileuszowej dwudziestej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Bądźcie pozdrowieni i powitani.

 
Słowem gorącego pozdrowienia, zarówno od strony Jasnej Góry, jak i Was, pielgrzymów, pragnę objąć czcigodnych Pasterzy Kościoła polskiego, Księży Biskupów, którzy swą pasterską posługą, tak często wspierają dzieła związane z Radiem Maryja i z TV Trwam, a dziś trwają z nami na modlitwie u Stóp Jasnogórskiej Matki, pouczają nas swym słowem i błogosławią.

 
I tak, bardzo serdecznie witam przewodniczącego tej Najświętszej Eucharystii Ks. Bpa. Stanisława Stefanka z Łomży, który również skieruje do nas pasterskie słowo. Bardzo gorąco pozdrawiamy Ks. Bpa. Ignacego Deca, ordynariusza Kościoła Świdnickiego. Jest z nami także wierny przyjaciel Radia Maryja, Ks. Bp. Edward Frankowski z Sandomierza, a także Ks. Bp. Andrzej Bronakowski z Łomży. Bardzo serdecznie witamy.

 

 

Pozdrawiamy wszystkich czcigodnych kapłanów z księżmi infułatami, wszystkich duszpasterzy, którzy gromadzą się przy ołtarzu, aby razem z wami za was modlić się na Jasnej Górze, dziękujemy im za to, że są z nami i trwają. Gorącym sercem, przepełnionym podziwem i wyrażającym wdzięczność nas wszystkich tutaj obecnych, pozdrawiam czcigodnych Ojców Redemptorystów. To w ich ręce Opatrzność powierzyła tak wielkie dzieło ewangelizacyjne Kościoła w Polsce jakim jest Radio Maryja i tak liczne inicjatywy jak: TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

 
Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich Ojców Redemptorystów, a to pozdrowienie niech spocznie w osobie i dłoniach charyzmatycznego Założyciela i Dyrektora, Ojca Tadeusza Rydzyka, wraz z całym zastępem redaktorów i współpracowników. Bardzo serdecznie pozdrawiamy Ojca Krzysztofa Bielińskiego, Rektora Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Kochani, pozdrowieniem chcę objąć także wszystkich dobrodziejów, wszystkich członów Zespołu Wspierającego Radio Maryja. Bardzo gorąco i serdecznie pozdrawiam na dzisiejszym spotkaniu liturgiczną służbę ołtarza, zespoły muzyczne z towarzyszącą Orkiestrą Reprezentacyjną, Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Świątniki Górne a także scholą Beatus. Bardzo serdecznie witamy i dziękujemy wam za twórczą obecność przy ołtarzu.

 
Witam Was wreszcie Bracia i Siostry, wszystkich członków olbrzymiej, duchowej Rodziny Radia Maryja, obecnych dziś tutaj na Jasnej Górze, a także tych, którzy łączą się z nami duchowo.

 
Tak wielu jest w drodze, aby przybyć na jutrzejszą wielką modlitwę. Pozdrawiam wszystkie Koła z Polski i zza granicy, a także wszystkich naszych Rodaków rozsianych po całym świecie a zjednoczonych z nami dzięki rozgłośni radiowej i TV Trwam.

 
Dziękuję serdecznie i gorąco pozdrawiam tych, którzy z powodu choroby, podeszłego wieku, ubóstwa, czy innych sytuacji losowych, chociażby kataklizmów, które nawiedzają Polskę, nie mogli osobiście stanąć pośród nas, ale trwają w duchowej łączności z naszym zgromadzeniem u Stóp Jasnogórskiej Matki i Królowej. Wszystkich bardzo serdecznie witam.
Moi Drodzy, dziś również z Jasnej Góry, kierując słowo pozdrowienia, pragnę wyrazić wdzięczność za trwanie z nami, Paulinami, przy Jasnogórskiej Bogarodzicy. Za to trwanie, które wyraża się w codziennym Apelu Jasnogórskim. Za naszą modlitwę, Polską modlitwę, która rozprzestrzenia się na cały świat.

 
Pragnę podziękować za duchowe i materialne wspieranie Jasnej Góry, w trosce o to, aby była ona jak najgodniejszym tronem Królowej Polski i najmilszym domem dla każdego Polaka. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
Kochani, dziś tu na Jasnej Górze w XX Pielgrzymce Radia Maryja dziękujemy Bogu za to szczególne, tak bardzo szczególne źródło ewangelicznych inspiracji, jakie przed ponad 20 laty wytrysnęło w Toruniu i zaowocowało w katolickiej rozgłośni Radia Maryja. A dziś daje to życie co raz to nowszym formom apostolskiej działalności. Telewizja Trwam, Nasz Dziennik, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej i wiele innych wspaniałych inicjatyw, dzięki którym serca Polaków umacniane są modlitwą, łaską Bożą, dzięki którym formowane są prawe sumienia i postawy w duchu prawdziwej chrześcijańskiej miłości i odpowiedzialności. Jakże tego nam bardzo trzeba. W dzisiejszej Polsce, w naszym domu, którego fundamenty są często podkopywane, wyważane, bardzo nam trzeba tej formacji, tej wielkiej modlitwy. I za to dziękujemy Radiu Maryja, Telewizji Trwam i wam wszystkim za to trwanie. Kochani, wyrażamy naszą wielką solidarność i wdzięczność tym, którzy okazali wielkoduszność opowiadając się za słusznością Telewizji Trwam i jej obecnością w naszym życiu publicznym, w życiu każdego człowieka, w życiu Polskiego Narodu, ludzi wierzących. Za to, że pragniemy, by media katolickie mogły istnieć i formować nasze serca i sumienia. Wszystkim wam, którzy uczestniczyliście oddając głos w marszach i dawaliście wspaniały przykład zaangażowania w sprawy budowy Kościoła.

 
Dumą Kościoła, do którego wszyscy przynależymy, jest program tegoroczny, duszpasterski dla Kościoła Świętego. „Kościół naszym domem”. O ten dom my wszyscy staramy się i zań wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. I tu jesteśmy w szczególnym domu, domu Naszej Matki, w domu Polskiego Narodu. Czujcie się prawdziwie jak w domu u matki.
Niech Ona ogarnie wasze serca swoją wielką miłością, wlewa nadzieję. Niech daje Jezusa, który zwycięża wszelką słabość i zło a staje pośród nas jako zwycięski Pan, niosący nadzieję lepszego świata, lepszego życia jeżeli tylko będziemy szli Jego drogami.

 
Życzę pięknych chwil, wspaniałej modlitwy, wielkiej modlitwy. Pod opieką naszej Jasnogórskiej Matki Królowej, pod opieką naszych świętych patronów Ojczyzny, Wojciecha, Stanisława, ale i błogosławionego Jana Pawła II, którzy są z nami i modlą się z nami i za nas. Niech będzie w tym wszystkim uwielbiony Bóg. Niech będzie uwielbiona nasza Matka i Królowa, Najświętsza Maryja Panna. Szczęść Boże.

drukuj