X pielgrzymka Polonijnej Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy do Doylestown w Pensylwanii

Po raz X polonijna Rodzina Radia Maryja ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady spotkała się w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w Pensylwanii.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Bądźmy uczniami Chrystusa”.

Na pytanie, jak być Jezusowym uczniem odpowiadał w homilii pasterz Kościoła sandomierskiego, a zarazem główny celebrans pielgrzymkowej Eucharystii, ks. bp pomocniczy Edward Frankowski.

Mówił, że apostolstwa uczy nas Radio Maryja.

Zaznaczył, że medium jest portem i przystanią, otuchą i nadzieją, jednoczy i umacnia dumę narodową, podczas gdy próbuje się snuć o nas najgorsze opinie.

W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni księża oraz przełożony amerykańskiej prowincji paulinów – o. Krzysztof Wieliczko, a także redaktor naczelny niedzieli wydawanej w Chicago – ks. Adam Galek i dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago – o. Zbigniew Pieńkos

Obecni byli również redemptoryści: wiceprowincjał warszawskiej prowincji redemptorystów o. Piotr Chyła, założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadusz Rydzyk, oraz o. Jan Król.

W pielgrzymce do amerykańskiej Częstochowy jak co roku uczestniczyło bardzo wielu rodaków, przedstawicieli polonijnej Rodziny Radia Maryja ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Spotkanie zakończyły Apel Jasnogórski i rozmowy niedokończone.

Całość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Przypomnijmy, że za niespełna tydzień na Jasnej Górze spotykają się słuchacze Radia Maryja, już po raz XVI.

drukuj