fot. filokalia.pl

Wielki Post z modlitwą według „Filokalii”

Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC, kontynuując projekt „Filokalii”, zaprasza na wydarzenie: „Wielki Post z modlitwą według Filokalii”. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją modlitwę i relację z Bogiem w oparciu o bogactwo duchowości i teologii Ojców Kościoła Wschodniego.

Rok 2024 papież Franciszek ogłosił rokiem modlitwy, a Wielki Post to szczególny czas w liturgii Kościoła, kiedy modlitwa odgrywa jeszcze ważniejszą rolę. „Filokalia”, czyli zbiór tekstów duchowych Ojców Kościoła Wschodniego, stanowi praktyczny przewodnik po modlitwie nieustannej.

 

Na czym polega wydarzenie?

Przez cały okres Wielkiego Postu, od 14 lutego (Środa Popielcowa) do 31 marca (uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego), uczestnicy będą otrzymywać codziennie krótkie rozważania i myśli Ojców filokalicznych dotyczące modlitwy za pomocą newslettera. Mogą się również spodziewać innych niespodzianek.

 

Jak dołączyć?

Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zapisać się na newsletter na stronie filokalia.pl. Codzienne rozważania i myśli Ojców filokalicznych będą wysyłane bezpośrednio na adres email subskrybentów.

TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl