Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty

Pod hasłem „Osiem błogosławieństw drogą Kościoła” rozpoczął się w sobotę Wielki Odpust Tuchowski. O wartości rodziny i małżeństwa mówił o. Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, w czasie homilii podczas Mszy św. inauguracyjnej. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz lokalnych oraz pielgrzymujący do Tuchowa strażacy.

Kaznodzieja podkreślał, jak ważny jest szacunek i troska o rodzinę. – Strażacy wiedzą, że jedna mała iskra może spalić wielki las, podobnie jedno złe słowo może zburzyć najlepsze małżeństwo – mówił ojciec Sok. Podziękował strażakom za ich trud. Mówił, że gotowość strażaków jest nam potrzebna i jesteśmy z niej dumni. Podkreślił, że dzięki ich służbie zauważamy, iż są ludzie, którzy nie wszystko przeliczają na pieniądze, poświęcając swoje życie i zdrowie dla innych. – Strażacy, mimo że świat mówi inaczej, w Bogu szukają siły do życia i pracy, czego przykładem są dzisiaj wszyscy strażacy, którzy przybyli przed oblicze Matki Bożej Tuchowskiej – mówił kapłan.
Tradycyjnie, po zakończonej Eucharystii, celebransi wraz z asystą liturgiczną udali się na poświęcenie pojazdów straży pożarnej. W tym roku Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do niedzieli, 8 lipca. Ojcowie redemptoryści opiekujący się sanktuarium zapraszają do pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej – Pani Ziemi Tarnowskiej.
Wczoraj do bazyliki przybyli przedstawiciele samorządu terytorialnego, pątnicy, którzy podążają na Jasną Górę, oraz Akcja Katolicka diecezji tarnowskiej. Dziś od rana w sanktuarium tuchowskim gromadzą się kapłani-seniorzy redemptoryści i kapłani diecezjalni przeżywający jubileusz 25 lat kapłaństwa, a także osoby konsekrowane. W popołudniowej Mszy św., podczas której odbędzie się uroczysta intronizacja relikwii bł. Jana Pawła II, uczestniczyć będą słuchacze Radia Maryja i Telewizji Trwam.

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl