Watykan: Msza św. dziękczynna za kanonizację Matki Teresy z Kalkuty

Po raz pierwszy obchodzimy dziś liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Wczoraj  założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości wyniósł na ołtarze Ojciec św. Franciszek. 

Dziś przed południem w Watykanie sprawowana była Msza św. dziękczynna za kanonizację.

Eucharystii na placu Św. Piotra przewodniczył ks. kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

W homilii ks. kard. zaznaczył, że Matka Teresa z Kalkuty poprzez nieustanną modlitwę stała się zwierciadłem miłości Boga i wspaniałym przykładem służby innym.

– Zwłaszcza osobom najuboższym, opuszczonym i zapomnianym. Stała się odbiciem, przykładem, z którego można czerpać cenne wskazówki i zachętę do życia jako dobrzy uczniowie Pana, aby nas zawrócić z apatii, przeciętności, abyśmy wszyscy byli rozpaleni ogniem miłości Chrystusa – mówił ks. kard. Pietro Parolin.

Transmisję Mszy św. przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Matka Teresa z Kalkuty zmarła 5 września 1997 roku w opinii świętości. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II w 2003 r., sześć lat po śmierci.

W grudniu zeszłego roku papież Franciszek uznał cud potrzebny do jej kanonizacji. Dotyczy on przypisywanego Matce Teresie wstawiennictwu uzdrowienia Brazylijczyka ze śmiertelnej choroby mózgu w 2008 r.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl