W Walencji rozpoczyna się spotkanie Taizé

W Walencji rozpoczyna się Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. W tym roku przyświeca mu hasło: „Odwaga Miłosierdzia”.

Jak co roku zaplanowano m.in. spotkania tematyczne, modlitwy, śpiewy oraz spotkania z przedstawicielami religii. Jednak centralnym punktem będzie „alternatywny Sylwester” w postaci modlitwy o pokój.

Wśród uczestników Europejskiego Spotkania Młodych w Walencji  nie zabraknie pielgrzymów z Polski, m.in. z Torunia udała się 15 osobowa grupa.

– Te spotkania skupiają bardzo wielu młodych ludzi z całej Europy i całego świata. Mówią, że są one ważne dla dialogu, dla komunikacji z różnymi wyznaniami i kulturami różnych krajów. Z Torunia to był kolejny wyjazd za mojej kadencji. To był trzeci wyjazd, a wcześniej też były organizowane wyjazdy, w 2012 bodajże Rzym, jak organizowałam: Strasburg, Pragę, a teraz Walencję – powiedziała Ewa Jankowska.

Co roku na przełomie grudnia i stycznia ekumeniczna wspólnota braci z Taizé organizuje spotkanie młodych w jednym z europejskich miast. W ubiegłym roku młodzi zebrali się w Pradze.

 

RIRM

drukuj