(fot. PAP)

35 Europejskie Spotkanie Młodych

Trwa 35. Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie. Bierze w nim udział ok. 40 tyś. osób z całego świata. Z Polski w spotkaniu uczestniczy ok. 12 tyś. osób.

Od 28 grudnia do 2 stycznia młodzi pielgrzymi z całego świata będą się modlić, rozmyślać i uczestniczyć w życiu parafii, rodzin oraz wspólnot zakonnych Rzymu i okolic.

Wspólne modlitwy odbywać się będą codziennie o godz. 14.00 i 19.30 w siedmiu wielkich kościołach rzymskich, w tym w najważniejszych bazylikach: św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami.

Dziś o godz. 18.00 na Placu Św. Piotra z młodzieżą spotka się papież Benedykt XVI. Podczas tegorocznego spotkania polska wspólnota pierwszego stycznia odprawiając Nieszpory wyzna swoją wiarę.

– Pierwszego stycznia odbędzie się  spotkanie w Bazylice św. Pawła za Murami, gdzie spotkają się wszyscy Polacy. Tam polska wspólnota odprawiając Nieszpory wyzna swoją wiarę. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Ryłko i wielu innych polskich biskupów. Jest to ważne wydarzenie takiej jedności – powiedział o. Marek Krzyżkowski.

To już czwarte spotkanie Wspólnoty w Wiecznym Mieście; poprzednie odbyły się w latach 80. za pontyfikatu Jana Pawła II.

 

Wypowiedź o. Marka Krzyżkowskiego

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj