fot. facebook.com

Wrocław: za miesiąc odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych

Już za niecały miesiąc we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych. Do naszego kraju przybędą pielgrzymi z całego świata. Przygotowania do wydarzenia trwają od dawna.

To już 42. Europejskie Spotkanie Młodych. Tym razem odbędzie się we Wrocławiu. Spotkanie młodzieży jest częścią tak zwanej „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię” organizowanej przez wspólnotę Taizé oraz młodych ludzi.

– Przygotowujemy te spotkania z młodymi wolontariuszami, z trzynastką młodych wolontariuszy z różnych krajów – mówił brat Wojciech ze wspólnoty Taizé.

Gospodarzami dla uczestników są wrocławskie rodziny, które przyjmą do swoich domów pielgrzymów. Wciąż poszukiwane są miejsca noclegowe.

– Nawet bardzo skromne warunki w zupełności wystarczą. To, co jest ważne, to otwarte serce i taka prawdziwa, polska gościnność – powiedział brat Wojciech.

Deklaracje gościny można składać na stronie internetowej www.taizewroclaw.pl

Chęć udziału w spotkaniu zadeklarowało już kilkanaście tysięcy młodych osób w wieku od 16 do 35 lat. Uczestnicy będą wspólnie się modlić i pochylą się nad sprawami takimi, jak pokój na świecie czy zrozumienie wiary. To spotkania tematyczne dotyczące życia duchowego, spraw społecznych, a także sztuki.

– To będzie radosne święto, gdzie będziemy mogli odkrywać powszechność, katolickość Kościoła – zaznaczył brat Wojciech.

Od września trwają przygotowania do tego wydarzenia. Pomaga między innymi Ina, wolontariuszka z Niemiec.

– Jestem odpowiedzialna za warsztaty, a organizujemy je na różne tematy. Warsztaty polityczne, kulturalne, biblijne – mówiła Ina.

W Centrum przygotowań we Wrocławiu pomaga również Martyna Dziakowicz, która już po raz czwarty będzie uczestniczyć w Europejskim Spotkaniu Młodych.

– Jak się połknie tego bakcyla, jak się pozna ludzi z różnych krajów, jak się zobaczy, jak to jest w praktyce, jak można z ludźmi żyć i przeżywać te spotkania wspólnie, to w człowieku to zostaje i chce się to kontynuować później także – zapewniła wolontariuszka.

Wrocław już po raz trzeci będzie organizatorem chrześcijańskiego ekumenicznego spotkania europejskiego. Spotkanie młodych rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 1 stycznia.

TV Trwam News

drukuj