fot. przemyska.pl

W sobotę w Przemyślu odbędą się święcenia biskupie ks. prałata Krzysztofa Chudzio

W sobotę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odbędą się święcenia biskupie ks. prałata Krzysztofa Chudzio. 3 kwietnia papież Franciszek mianował ks. Chudzio biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej.

Jak poinformowano w komunikacie kurii metropolitalnej w Przemyślu, „ze względu na obowiązujące ograniczenia epidemiczne, w uroczystości ucze­stni­czyć będą wyłącznie osoby zaproszone imiennie”.

„Pozostałych kapłanów i wier­nych prosimy o modlitewną łączność za pośrednictwem Radia FARA oraz modlitwę w intencji księdza bisku­pa Krzysztofa. W +Modlitwie wiernych+ polecajmy posługę biskupa nominata w naszej archi­diecezji” – zaznaczono w komunikacie.

***

Ks. prałat Krzysztof Chudzio urodził się w 1963 roku w Przemyślu. Tam też ukończył szkołę średnią oraz Wyższe Seminarium Duchowne; jest także absolwentem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1988 roku z rąk księdza biskupa Ignacego Tokarczuka przyjął święcenia kapłańskie.

Bezpośrednio po święceniach pracował jako wikariusz w parafii św. Wojciecha w Krośnie. Rok później rozpoczął pracę duszpasterską w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie. Oprócz działalności duszpasterskiej był tam m.in. wikariuszem generalnym, kanclerzem kurii oraz sekretarzem biskupa diecezjalnego Jana Olszańskiego.

W 2005 roku powrócił do macierzystej diecezji, gdzie był m.in. dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego, notariuszem w Sądzie Metropolitalnym. W latach 2006-15 był ojcem duchownym w przemyskim WSD.

Od 2015 roku jest proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej koło Brzozowa (Podkarapckie) oraz wicedziekanem dekanatu domaradzkiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl