W Polsce trwa modlitwa w intencji Papieża

W Polsce trwa nieustanna modlitwa dziękczynna za pontyfikat Ojca św. Benedykta XVI. Wierni modlą się także w intencji Papieża i jego  następcy.

W kościołach są sprawowane Eucharystie, odprawiane nabożeństwa, wierni adorują Najświętszy Sakrament. Dziękczynne trwa m.in. w archidiecezji krakowskiej – powiedział ks. bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy Krakowski.

– Ks. kard. Stanisław Dziwisz prosił księży o to, żeby wieczorem kiedy Ojciec św. kończy swoją Posługę Piotrową zorganizowali w parafiach dziękczynna Mszę św., albo inne nabożeństwo eucharystyczne. Prosił też, by w każdym kościele, wieczorem o godz. 20.00, biły dzwony na znak dziękczynienia, a także dlatego że dokonuje się wielkie wydarzenie w historii Kościoła. W Krakowie Msza św. odprawiona będzie w Kolegiacie św. Anny – powiedział ks. bp Jan Szkodoń.

Ks. bp dodał, że wczorajsza katecheza Papieża była podsumowaniem Jego pontyfikatu.

– Ojciec św. w przemówieniu objawił swoje kapłańskie, chrześcijańskie i papieskie serce. W tym wystąpieniu było wiele dziękczynienia, nadziei i szukania Chrystusa – Jego chwały. Niektórzy – jakby z lęku przed światem – chcieliby oskarżyć Ojca św. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Ojciec św. odchodzi bo tak zrozumiał wolę Bożą – dodał ks. bp Jan Szkodoń.

W Przemyślu o godz. 18.00 ks. abp Józef Michalik będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej. Ks. abp nawołuje do gorliwej modlitwy o wybór nowego Papieża: „We wszystkich kościołach przynajmniej raz winna być sprawowana Msza św. o wybór Papieża” – napisał ks. abp Michalik.

W Archikatedrze Warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna  z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Następnie odbędą się modlitwy o dar beatyfikacji dla Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.

W Andrychowie po Mszy św. wieczornej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, którą uwieńczy Apel Jasnogórski. Wierni w całej parafii włączą się we wspólną modlitwę odmawiając Anioł Pański.

W Rzeszowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., wszyscy zgromadzeni będą modlić się w intencji Papieża.

Dziękczynienie za pontyfikat Ojca św. Benedykta XVI i modlitwa o światło Ducha Świętego dla kardynałów, którzy wybiorą jego następcę odbędzie się 5 marca w Warszawie podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski i biskupów z zagranicy, biorących udział w zebraniu plenarnym, będzie sprawowana w Archikatedrze warszawskiej o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore. Homilię wygłosi przewodniczący Episkopatu ks. abp Józef Michalik.

Wczoraj na Jasnej Górze o godz. 20:00 sprawowana była uroczysta Msza  św. dziękczynna. Ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przypomina swoje spotkanie z Benedyktem XVI. Powiedział, że Papież prosił go o modlitwę za niego u stóp Matki bożej Częstochowskiej.

– Prosimy i będziemy zawsze prosić w intencji Ojca Świętego. Dlatego spełniam tę prośbę już po jego osobistej decyzji złożenia urzędu. Prośbę tę przedłużyłem zapraszając zarówno kapłanów, jak i osoby życia konsekrowanego w tym całą wspólnotę ojców i braci paulinów, lud wierny żeby przybyli na Jasną Górę w przeddzień zakończenia pontyfikatu Benedykta VXI. Najpierw sprawowana była Eucharystię a później zjednoczyliśmy się również z wszystkimi radiosłuchaczami, widzami telewizji Trwam na Apelu Jasnogórskim – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl