fot. Karol Kin / Fundacja Nasza Przyszłość

Życzenia przewodniczącego KEP dla Benedykta XVI z okazji 90. urodzin

W dniu Twoich 90. urodzin, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce, wraz z najserdeczniejszymi życzeniami, przesyłamy dar modlitwy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki w liście do papieża emeryta Benedykta XVI z okazji jego 90. urodzin, przypadających w niedzielę wielkanocną.

Hierarcha przypomniał w liście słowa homilii Benedykta XVI, którą wygłosił podczas Mszy św. inaugurującej pontyfikat, kiedy to mówił: „Moim prawdziwym programem jest to, by nie realizować swojej własnej woli, nie kierować się swoimi ideami, ale wsłuchiwać się z całym Kościołem w słowo i w wolę Pana oraz pozwolić się Jemu kierować (…)”.

„Owo wsłuchiwanie się w głos Pana – który przecież nieustannie mówi do swojego Ludu – realizowałeś wtedy, gdy obejmowałeś katedrę św. Piotra i wtedy, gdy słysząc Jego wezwanie, aby wyjść na górę przemienienia, z nie mniejszą miłością i troską oddałeś się posłudze Kościołowi poprzez modlitwę i medytację. Jako Ojciec Ojców stałeś się wówczas dla całego Kościoła świadkiem zasłuchania w Boże słowo i całkowitego poddania się Jego woli” – napisał ks. abp Gądecki w liście do Benedykta XVI.

„W dniu Twoich 90. urodzin, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce, wraz z najserdeczniejszymi życzeniami, przesyłamy dar modlitwy, o którą niejednokrotnie nas prosiłeś. Błagamy Boga, aby w Twoim posługiwaniu wypełniała się zawsze wola Ojca, a Twoje życie promieniowało na cały świat blaskiem synowskiego posłuszeństwa i oddanego Bogu serca” – czytamy.

PAP/RIRM

drukuj