W Niedzielę Bożego Miłosierdzia do Madrytu dotarły relikwie św. Jana Pawła II. O. M. Raczkiewicz CSsR: To była piękna i wzruszająca uroczystość

Niezwykle uroczysty charakter miała tegoroczna Niedziela Bożego Miłosierdzia w Madrycie.  Parafia pod wezwaniem św. Marii Soledad Torres Acosty zgromadziła Polaków z całego regionu na Eucharystii, podczas której zostały przyjęte relikwie św. Jana Pawła II.

Stołeczna parafia pw. św. Marii Soledad Torres Acosty leży na północy Madrytu w nowej dzielnicy miasta. Znana jest ona m.in. z dużej liczby młodych rodzin. Na katechezie jest blisko tysiąc dzieci i młodzieży. Polacy od kilku lat spotykają się tutaj na swojej Mszy świętej, katechezie czy też Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, dzięki życzliwości ks. kard. Stanisława Dziwisza, do parafii dotarły relikwie św. Jana Pawła II. Polacy przyjechali z całego regionu. Relikwiarz przyciągał wzrok z daleka.

„Jan Paweł II prowadził ludzi do Boga. Obecność relikwii, czyli samego świętego Papieża, niech będzie też takim wyjątkowym dotknięciem samego Boga. Jan Paweł II zasiał ziarna miłosierdzia. Dzisiaj przynoszą one owoce. W Polsce nie ma obozów dla uchodźców. Polskie serca i domy przyjęły ofiary wojny na Ukrainie ” – mówił w homilii o. Andrzej Kukła CSsR.

Do niecodziennego wydarzenia odniósł się także ks. Robert Rey, proboszcz parafii pw. św. Marii Soledad Torres Acosty.

„Jan Paweł II jest Papieżem mojego pokolenia. Dla nas relikwie są wielkim darem i błogosławieństwem. Jan Paweł II jest patronem rodzin, młodzieży, nienarodzonych dzieci, ale przede wszystkim prowadzi nas do Chrystusa” – podsumował ks. Roberto Rey.


Pobierz

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl