O. Z. Pieńkos CSsR: Cieszymy się, że wiele osób było na Mszy św. i wzięło udział w spotkaniu wielkanocnym Rodziny Radia Maryja w Niles. Spotkaliśmy się przy stole, który jednoczy tak jak w rodzinie

Kościół, który liczy 1400 miejsc siedzących, był wypełniony. (…) Cieszymy się, że wiele osób było na Mszy świętej i wzięło udział w spotkaniu wielkanocnym Rodziny Radia Maryja w Niles. Spotkaliśmy się przy stole, który jednoczy tak jak w rodzinie. Pozdrawiamy Ojca Dyrektora, wszystkich ojców i posługujących w Radiu Maryja oraz naszych rodaków – mówił o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago, relacjonując spotkanie wielkanocne sympatyków Radia Maryja w Niles.

W niedzielę Bożego Miłosierdzia  odbyło się spotkanie wielkanocne Rodziny Radia Maryja w parafii św. Jana Brebeuf w Niles, Chicago (USA). Ojcowie z toruńskiej rozgłośni dzielili się tym, co się dzieje w Radiu Maryja i Polsce z tamtejszą Polonią. Spotkanie zorganizował m.in. o. Zbigniew Pieńkos CSsR z siostrami loretankami i proboszczem parafii św. Jana Brebeuf w Niles.

W styczniu odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Niles . Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, nadszedł czas na spotkanie wielkanocne.

– Spotkania dają możliwość, że możemy się czegoś dowiedzieć. Był z nami o. Jan Król CSsR. Dziękowaliśmy za posługę Radia Maryja, za 30 lat nadawania i za wszystkie dzieła, które przy Radiu powstały – powiedział dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

W Eucharystii w parafii św. Jana Brebeuf w Niles, Chicago (USA) brało udział bardzo dużo osób.

– Kościół, który liczy 1400 miejsc siedzących, był wypełniony. Nie było dystansu, bo tutaj już nie obowiązuje ani dystans, ani obowiązek noszenia maseczek. Cieszymy się, że wiele osób było na Mszy świętej i wzięło udział w spotkaniu wielkanocnym Rodziny Radia Maryja w Niles. Spotkaliśmy się przy stole, który jednoczy tak jak w rodzinie. Pozdrawiamy Ojca Dyrektora, wszystkich ojców i posługujących w Radiu Maryja oraz naszych rodaków – podkreślił o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Ks. Antoni Dziorek TChr, aktualnie posługujący w bazylice św. Jacka w Chicago, były proboszcz w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago, również był obecny na spotkaniu wielkanocnym w Niles.

– Jestem z wami i bardzo cieszę się, że mogę tu być. Początki Radia Maryja w Chicago zaczęły się właśnie w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Mam na myśli Msze św., które były organizowane i miałem przyjemność gościć Ojca Dyrektora, o. Jana Króla CSsR i wielu innych ojców. Robiliśmy to z wielką radością. Przez ponad 25 lat w tej parafii było ognisko i działalność Radia Maryja. Jestem z tego bardzo dumny. Już tam nie jestem, ale bardzo cenię ten czas – zaznaczył ks. Antoni Dziorek TChr.    

 

Relacja ze spotkania wielkanocnego Rodziny Radia Maryja w parafii św. Jana Brebeuf w Niles, Chicago (USA) jest do odsłuchania [tutaj].

Galeria zdjęć

radiomaryja.pl

drukuj