pixabay.com

W 2022 roku zamordowano ponad 5 tys. 600 chrześcijan

Na świecie prześladowanych i dyskryminowanych jest 360 milionów chrześcijan, czyli co siódmy wyznawca tej religii – podała w raporcie międzynarodowa chrześcijańska organizacja non-profit Open Doors. Monitoruje ona to zjawisko i wspiera prześladowanych. W ciągu ostatniego roku zamordowano ponad 5 tys. 600 chrześcijan z powodu ich wiary.

mapa przesladowania fot. Opendoors.pl

Na podstawie monitoringu sytuacji chrześcijan, prowadzonego w stu krajach świata, zaznaczono w raporcie, że akty prześladowań i dyskryminacji notuje się w 50 z nich.

Największe prześladowania mają miejsce w Korei Północnej. Chrześcijanie cierpią też w Somalii, Jemenie, Erytrei, Libii, Nigerii, Pakistanie, Iranie i Afganistanie. Na 16. miejscu są Chiny.

Nigeria została uznana za „epicentrum masakr”. Zginęło tam w zeszłym roku 5014 chrześcijan.

Zaznaczono także, że w krajach Afryki subsaharyjskiej przemoc wymierzona w chrześcijan osiągnęła niemający precedensu poziom.

Organizacja Open Doors działa od 1955 roku. Raport ogłaszany jest od 30 lat.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl