Uroczystości w Toruniu   

W hali sportowej przy ul. Bema w Toruniu trwają uroczystości XXIII rocznicy powstania Radia Maryja. Eucharystii przewodniczy ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, najbliższy współpracownik św. Jana Pawła II.

Świętowanie rozpoczęła modlitwa różańcowa o godzinie 12:30. Następnie o godz. 13:00 pielgrzymi wysłuchali koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz programu w hołdzie św. Janowi Pawłowi II pt.: „Czyńcie Prawdę z Miłością”  w wykonaniu Haliny Łabonarskiej, Jerzego Zelnika i Roberta Grudnia. Po występach, zebrani odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia,

Na obchody 23. Rocznicy toruńskiej rozgłośni od wczesnych godzin porannych licznie przybywali pielgrzymi z całej Polski. Oprócz stałego programu, na podróżnych czeka wiele dodatkowych atrakcji – mogą m.in. odwiedzić dzieła powstałe przy Radiu Maryja.

– Wyjechaliśmy o drugiej w nocy. Jesteśmy tutaj od samego rana i byliśmy na miejscu budowy świątyni, wotum wdzięczności Janowi Pawłowi II. Widzieliśmy przepiękną figurę Matki Bożej i aniołów – mówi pielgrzymująca z Legnicy.

Odwiedzający Toruń pielgrzymi mogą zwiedzić nie tylko wnętrze rozgłośni ale także radiową kaplicę, studio Telewizji Trwam, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej i  budujący się kościół pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i błogosławionego Jana Pawła II.

RIRM

drukuj