Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy i dziękujemy Bogu za tych, którzy dostąpili życia wiecznego.

Kościół czci ich pamięć, a wiernym chce dać przykład do naśladowania, aby podążając ich śladem wzrastali w wierze i dążyli do świętości.

Ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, powiedział, że dzisiejszy dzień w sposób szczególny przypomina, że każdy z nas jest powołany do zbawienia.

– To najważniejszy wymiar dnia Wszystkich Świętych, aby obudzić tęsknotę za niebem, dlatego że nasze życie jest wędrówką, wszyscy idziemy poprzez świat, są różne problemy, które nas przyciągają – problemy materialne, problemy polityki, gospodarki, ale ostatecznym naszym celem jest zjednoczenie z Bogiem w niebie. Ten dzień ma nam przypomnieć o tym, że niebo jest w zasięgu naszej ręki, że jest bardzo blisko nas – zaznaczył ks. prof. Jan Machniak.

W Dzień Wszystkich Świętych tradycyjnie nawiedzaliśmy nekropolie i modliliśmy się za swoich bliskich zmarłych.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku do poniedziałku nie możemy nawiedzać cmentarzy. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak zachęca więc, by modlić się za naszych bliskich zmarłych w domach. Przypomina też, że decyzją penitencjarii apostolskiej, w tym roku przez cały listopad można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl