By Benvenuto Tisi - http://www.wga.hu/art/g/garofalo/ascensio.jpg, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7848552

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wniebowstąpienie mówi nam, że Jezus jest zawsze wśród nas – podkreślił w czasie rozważań przed modlitwą Regina Celi Ojciec Święty Franciszek. Papież zapewnił także o bliskości z katolikami w Chinach.

Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy wierni powrócili na Plac Świętego Piotra, by wysłuchać i zobaczyć Ojca Świętego Franciszka. W południe zwrócił się on do wszystkich z biblioteki w Pałacu Apostolskim.

– Uroczystość Wniebowstąpienia mówi nam, że Jezus, chociaż wstąpił do nieba, aby chwalebnie przebywać po prawicy Ojca, jest wciąż i zawsze pośród nas. Stąd pochodzi nasza siła, nasza wytrwałość i nasza radość – mówił Papież w czasie rozważań przed modlitwą Regina Coeli – nawiązując do obchodzonej dziś Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.

Po modlitwie Papież wyraził bliskość z katolikami w Chinach. Nasi bracia w wierze, którzy ze względu na wiarę w Chrystusa są prześladowani i represjonowani obchodzą w niedzielę święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych i Patronki Chin, czczonej w sanktuarium Sheshan pod Szanghajem.

– Drodzy bracia i siostry katolicy w Chinach, pragnę was zapewnić, że Kościół powszechny, którego jesteście integralną częścią, podziela wasze nadzieje i wspiera was w próbach – akcentował Ojciec Święty.

Papież zapewnił także o modlitwie za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w tych trudnych czasach, w każdym zakątku świata pracują z pasją i zaangażowaniem dla pokoju, dialogu między narodami, służby na rzecz ubogich, ochrony stworzenia i dla zwycięstwa ludzkości nad każdą chorobą ciała, serca i duszy.

Ojciec Święty nawiązał także do obchodzono w niedzielę Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. W tym roku jest on poświęcony tematowi opowiadania historii.

– Oby to wydarzenie zachęciło nas do opowiadania i dzielenia się konstruktywnymi historiami, które pomogą nam zrozumieć, że wszyscy jesteśmy częścią historii większej od nas samych i abyśmy mogli z nadzieją patrzeć w przyszłość, jeśli naprawdę będziemy się troszczyć, jako bracia, jedni o drugich – wskazał Franciszek.

Na zakończenie Papież stanął w oknie i błogosławił wiernym zgromadzonym na Placu Świętego Piotra.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl