fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1577988425625518083/photo/2

Uczniowie i nauczyciele ze szkół im. Jana Pawła II pielgrzymowali na Jasną Górę

5,5 tys. uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek zgromadziła odbywająca się w czwartek na Jasnej Górze 22. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa mogli oni w większej grupie przyjechać do Sanktuarium.

Uczestnicy spotkania modlili się w intencji pokoju i za swych ukraińskich rówieśników – uczących się wraz z nimi w polskich szkołach i tych, którzy pozostali na Ukrainie. Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby materialne uchodźców – rodzin z Ukrainy.

„Staramy się, by dzieciom i młodzieży z Ukrainy jak najbardziej ułatwić proces aklimatyzacji w tak trudnych i dramatycznych dla nich okolicznościach, kiedy też doznają rozłąki z bliskimi i swoimi rówieśnikami, przyjaciółmi” – powiedział Jan Rychlicki, przewodniczący Rady Społecznej Rodziny Szkół Jana Pawła II w Polsce.

Mszy św. na jasnogórskim szczycie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, duszpasterz Rodziny Szkół Papieskich. Zachęcał on młodych, by przeżywali życie z zgodne z nauką Chrystusa, umieli dostrzegać dobro i z oddaniem troszczyli się o drugiego człowieka.

Pielgrzymka była także przygotowaniem do Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 16 października pod hasłem: „Blask Prawdy” i ma być przypomnieniem nauczania św. Jana Pawła II, które zawarł w encyklice „Veritatis Splendor”. Rodzina Szkół im. Jana Pawła II jest jednym z największych współorganizatorów Dnia Papieskiego. W Polsce i na świecie jest ponad tysiąc placówek oświatowych, których patronem jest Jan Paweł II.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl