„Twoi biskupi towarzyszą ci” – hiszpańscy księża biskupi ze słowami nadziei w okresie koronawirusa

„Twoi biskupi towarzyszą ci” to tytuł programu, w którym wystąpili w niedzielę późnym wieczorem hiszpańscy księża biskupi ze słowami nadziei w okresie koronawirusa. Program, transmitowany przez TV TRECE i radio COPE, obejrzało ponad milion osób.

Stale rosnąca liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa oraz nowe przypadki zakażeń, ograniczenia w przemieszczaniu się, utrudniony kontakt z bliskimi, zamknięte parafie i pytania o koniec pandemii nie napawają nadzieją.

Stąd hiszpańscy księża biskupi postanowili skierować się bezpośrednio do społeczeństwa ze słowami otuchy, bliskości i modlitwy w tych trudnych chwilach.

„Wiara i modlitwa dają nam siłę, aby nieść ten krzyż” – powiedział ks. kard. Ricardo Blázquez, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii.

„Miejcie ufność, nie traćcie nadziei, nie lękajcie. Modlitwa zwycięży” – mówili księża biskupi César Franco z Segowii i Beltrán Ginés z Getafe.

„W tej sytuacji módlmy się o uzdrowienie duszy i ciała” – apelował ks. abp Demetrio Fernández z Kordoby.

Księża biskupi podziękowali za solidarność, pomoc i wzajemne wsparcie. Szczególne słowa wdzięczności padły pod adresem personelu medycznego.

„Wydaje się, że Bóg jest nieobecny, ale bądźmy pewni, że nam towarzyszy” – podkreślił ks. kard. Juan José Omella z Barcelony.

Blisko dwugodzinny program „Twoi biskupi towarzyszą ci” obejrzało ponad 1,1 mln osób. Jest to rekord TV TRECE. Z krótkim przesłaniem wystąpili wszyscy księża biskupi z wyjątkiem przebywających w szpitalu z powodu koronawirusa.

O. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl