fot. tv trwam

Telewizja Trwam rozpoczęła nadawanie 16 lat temu  

Katolicka stacja zainaugurowała nadawanie dokładnie 10 czerwca 2003 r. transmisją z okazji 750. rocznicy zjazdu drohiczyńskiego. Natomiast regularne nadawanie programów drogą satelitarną rozpoczęła 12 czerwca o godz. 18.00 modlitwą „Anioł Pański” i serwisem informacyjnym.

Dzisiaj telewizja ma bogatą ofertę programową i widzów na całym świecie.

Gratulacje Telewizji Trwam złożyła medioznawca dr Hanna Karp, bo – jak wskazuje – polski rynek medialny jest trudny, zauważalny jest wyraźny duopol w mediach elektronicznych.

– Telewizja Trwam, podobnie jak Radio Maryja, powstawała właściwie z niczego, jedynie z wielkiej woli, potrzeby i otwartości słuchaczy i odbiorców na tę stację. Można powiedzieć, że siłą tej stacji telewizyjnej jest siła jej odbiorców. Warto odnotować, że o sile mediów na rynku decyduje ich wiarygodność. To drugi wielki atut tej stacji, która nie jest może wielka pod względem kapitału, ale jest oglądana i słuchana nie tylko przez swoich wiernych odbiorców, ale także przez świat polityki, świat mediów – powiedziała dr Hanna Karp.

Medioznawca dodała, że silną stroną Telewizji Trwam jest dział informacyjny, między innymi „Informacje Dnia”, których widzowie za atut uznają duży obiektywizm.  Dr Hanna Karp podkreśliła, że stacja jest ważną częścią składową rynku medialnego w Polsce.

Warto przypomnieć, że to właśnie dzięki ofiarności widzów z kraju i zagranicy, Telewizji Trwam może już od 16 lat nadawać swój sygnał na cały świat.

RIRM

drukuj