Sejm zajmie się Prawem Telekomunikacyjnym

Sejm będzie jutro głosował nad senackimi poprawkami do kontrowersyjnej nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne.

Dziś nad poprawkami debatowała Sejmowa Komisji Infrastruktury. Ustawa uderza przede wszystkim w media katolickie i niezależne, w tym w Radio Maryja i Telewizję Trwam. Poseł Barbara Bubula z Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu powiedziała, ze przepisy drastycznie podwyższają maksymalne opłaty za częstotliwości dla nadawców radiowych i telewizyjnych.

– Przypomnę, że limity opłat, w przypadku radia, wzrastają do poziomu 19 mln złotych, a w przypadku telewizji za cały multipleks wzrastają do około 10 mln zł – powiedziała pos. Barbara Bubula.

Senatorowie koalicji oraz tzw. niezależni związani z lewicą, odrzucili wszystkie istotne poprawki zgłoszone przez PiS najpierw na senackiej komisji kultury, a potem na posiedzeniu plenarnym.

Jak mówi poseł Barbara Bubula prace nad wysokościami opłat które zakłada nowela zostały już zakończone i Sejm nie będzie już miał na nie wpływu.

– Teraz nasz największy nacisk, wszystkich słuchaczy i widzów Telewizji Trwam oraz posłów, którzy chcą wspierać niezależne media powinien pójść na to, aby rozporządzenia, które zostaną wydane do tej ustawy przez rząd, nie przybrały kształtu takiego, na jaki ustawa zezwala czyli, żeby nie zostały do końca wykorzystane te drakońskie, wysokie limity, które w ustawie zostały zapewnione – zaznaczyła pos. Barbara Bubula.

Wypowiedź pos. Barbary Bubuli:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj