fot. E. Sądej

Marsz poparcia dla TV Trwam w Poznaniu

Ulicami Poznania przejdzie dziś kolejny marsz poparcia dla TV Trwam. Uczestnicy manifestacji wyrażą swoje niezadowolenie z powodu blokowania przez TVP miejsca na MUX-1, które według przyznanej koncesji powinna zajmować TV Trwam.

Choć nadawca katolickiej stacji – Fundacja Lux Veritatis – uiścił już pierwszą opłatę koncesyjną to wciąż nie może korzystać z licencji i nadawać swojego programu w sygnale multipleksu pierwszego.

Widać, że sprawa jest odwlekana, na co nie możemy się zgodzić, dlatego będziemy protestować – wyjaśnia Bogdan Freytag, przewodniczący Poznańskiego Związku Patriotycznego.

– Ten marsz ma na celu przede wszystkim pokazanie społeczeństwu polskiemu, że katolicy domagają się swoich praw w swojej Ojczyźnie. Musimy domagać się od władz, które obiecują, a nie dotrzymują słowa. Mamy prawo do swojej telewizji, która będzie przekazywała nam treści zgodne z naszą wiarą, którą wyznajemy. Chcemy pobudzić innych, którzy tą decyzją KRRiT zostali uśpieni. Trzeba się domagać od przewodniczącego KRRiT pana Dworaka, przyznania tego co obiecali – mówił Bogdan Freytag.

Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 11:30 w kościele oo. franciszkanów na wzgórzu Przemysła przy ul. Franciszkańskiej w Poznaniu. Następnie uczestnicy marszu przejdą ulicami miasta i zatrzymają się przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, gdzie planowana jest manifestacja.

To już 3. marsz dla TV Trwam organizowany w Poznaniu. Dwa poprzednie odbyły się w obronie tej katolickiej telewizji, po tym, gdy w pierwszym konkursie KRRiT odmawiała TV Trwam miejsca na MUX-1.

KOMUNIKAT ORGANIZATORÓW MARSZU [czytaj]

Polecamy artykuł: Poznański marsz poparcia dla TV Trwam

RIRM

drukuj