fot. pixabay.com

Święto Miłosierdzia Bożego umożliwia dostąpienie łaski całkowitego odpuszczenia win i kar za grzechy

Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. To szczególny dzień, kiedy możemy dostąpić łaski całkowitego odpuszczenia win i kar za popełnione grzechy.

Tego dnia należy przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię Świętą. Kościół zachęca również do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Święto Miłosierdzia Bożego przypada w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Inspiracją do ustanowienia go było pragnienie Jezusa, które przekazała św. siostra Faustyna Kowalska.

S. Elżbieta Siepak, rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, zaznacza, że dzisiejsze święto pomaga nam lepiej zrozumieć dzieło odkupienia świata.

– Dzień obchodzenia święta jest nieprzypadkowy, gdyż wskazał go sam Jezus. Pierwsza niedziela po Wielkanocy, kończąca oktawę zmartwychwstania Pańskiego, pozwala nam spojrzeć na wydarzenia, które przeżywaliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, kiedy dokonało się dzieło naszego zbawienia. Patrząc na te wydarzenia z perspektywy miłosierdzia dokładnie widzimy, że dostąpiliśmy zbawienia tylko dlatego, że Bóg jest miłosierny – mówi s. Elżbieta Siepak.

Święto Miłosierdzia Bożego zostało ustanowione przez Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 roku. Co roku jest ono obchodzone szczególnie w krakowskich Łagiewnikach.

Dzisiejsze święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do 18 kwietnia.

 

RIRM

drukuj