fot. arch.

Światowy Dzień Misyjny

Pod hasłem „Pełni ducha posłani” obchodziliśmy w niedzielę Światowy Dzień MisyjnyWe wszystkich kościołach i parafiach świata przeprowadzona została zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W Polsce tzw. Niedziela Misyjna rozpoczyna  Tydzień Misyjny.

O tym na jakie cele trafiają zebrane w tym dniu środki mówi ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy Dzieł Misyjnych: Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Taca z Niedzieli Misyjnej, ofiary z Żywego Różańca, dar z serca dla misji i inne wpłaty oraz ofiary przekazywane do Papieskich Dzieł Misyjnych tworzą fundusz. Tu jest podany w dolarach, dlatego, że tą walutą operujemy przekazując fundusze na projekty misyjne. Co mogę podkreślić, katolicy w Polsce są mocno zaangażowani. Dzięki temu realizujemy spectrum od 30 do 51 projektów nadzwyczajnych: budowa, formacja katechistów, synody dla młodzieży, projekty chroniące życie, projekty, które też idą w stronę nowych mediów. Chcemy, aby Ewangelia docierała do tego szóstego kontynentu, jakim jest kontynent cyfrowy – podkreśla ks. dr Maciej Będziński.

Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego 2 tys. to nasi rodacy. Najwięcej misjonarzy i misjonarek z Polski pracuje w Afryce.

 

RIRM

drukuj