Spotkać Zmartwychwstałego

Pielgrzymująca do Ziemi Świętej Rodzina Radia Maryja modliła się wczoraj w miejscu zmartwychwstania Pana w Bazylice Grobu Bożego. Największym przeżyciem dla pątników było ucałowanie miejsca, w którym złożone było Ciało Jezusa Chrystusa, i dotknięcie skały na Kalwarii.

– Wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, wszystkie grupy udały się do Grobu Bożego, śladem kobiet jerozolimskich, aby tutaj przeżyć najpiękniejsze wydarzenie – spotkać Zmartwychwstałego. Zobaczyć grób Chrystusa – mówił o. Gerwazy Podworski, który przewodniczył uroczystej Mszy św. w bazylice. W Eucharystii uczestniczyło ok. 900 pielgrzymów Rodziny Radia Maryja, a także inne polskie grupy.

W homilii o. Feliks Rachwalik przypomniał słowa świętego Pawła, który napisał, że „jeśliby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i aż dotąd pozostawalibyśmy w grzechu”. – Jeśliby Chrystus nie zmartwychwstał, nie miałoby sensu nasze podążanie za Nim. Samego procesu zmartwychwstania nikt nie widział, jedyny świadek, którego znamy, stoi niewzruszenie tutaj, przed nami. W dniu dzisiejszym będziemy tego świadka odwiedzali, będziemy sami poprzez nasze modlitwy stawiali pytanie, jak to się dokonało. Ale podobnie jak uczniowie, którzy przybyli do Bożego grobu, miejmy tę odwagę odnaleźć naszą wiarę – wzywał franciszkanin. Zachęcał pielgrzymów, aby ich życie wiarą nie miało tylko wymiaru emocjonalnego, by nie bali się iść za Chrystusem Zmartwychwstałym. – Od tego miejsca, od Bożego grobu, apostołowie i uczniowie Chrystusa pójdą na cały świat, aby głosić dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie, o Zmartwychwstałym. Niech zatem nasze życie, nasze głoszenie będzie ukierunkowane na cały świat. Nie zamykajmy się tylko i wyłącznie do rzeczywistości naszego domu i naszej rodziny. Chciejmy, aby nasze apostołowanie, apostołowanie Rodziny Radia Maryja było apostołowaniem konkretnym – zachęcał o. Rachwalik.

Pielgrzymi mieli także możliwość wejścia na Kalwarię, gdzie na krzyżu konał Pan Jezus. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich widok fragmentów skały Golgoty, które można było kontemplować przez specjalne szyby, jak również dotknięcie skały przez otwór w posadzce. Zobaczyli także Ścianę Płaczu, Wieczernik, górę Syjon oraz nawiedzili kościół św. Piotra i Bazylikę Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Dziś w planie pielgrzymki jest m.in. Msza Święta w Bazylice Agonii (o godz. 7.00 rano czasu polskiego transmisja w Radiu Maryja i Telewizji Trwam), koncelebrowana przez kilkunastu biskupów pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa. Po Eucharystii m.in. zwiedzanie Groty Pojmania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami starej Jerozolimy.

Piotr Czartoryski-Sziler, Jerozolima

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl