Pielgrzymowali śladami Jezusa Chrystusa

Zakończyła się Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Ziemi Świętej. W Roku Wiary w pielgrzymce udział wzięła rekordowa liczba ok. 900 pątników. Po ośmiu dniach pielgrzymowania uczestnicy wracają dziś do Polski.

Rodzina Radia Maryja w ciągu tygodnia nawiedziła wszystkie najważniejsze miejsca związane z życiem i nauczaniem Pana Jezusa.

Podsumowując pielgrzymkę, komisarz Ziemi Świętej w Polsce o. Paschalis Kwoczała OFM zwrócił uwagę na liczbę pielgrzymów, którzy zostali zauważeni i docenieni w Ziemi Świętej.

W piątek pątnicy modlili się w Bazylice Agonii Pana Jezusa w Jerozolimie. Na uroczystą Mszę św. sprawowaną przy skale, na której modlił się Pan Jezus przed swoją śmiercią, przybyło dwunastu księży biskupów z Polski. Przewodniczył jej ordynariusz włocławski ks. bp Wiesław Mering.

Celebrowaliśmy Eucharystię w Bazylice Agonii Pana Jezusa w Getsemani. To było kolejne spotkanie wszystkich grup uczestniczących w naszej jubileuszowej pielgrzymce Roku Wiary. Mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, pasterz kościoła włocławskiego wraz z ks. bp Stanisławem Gębickim z Włocławka i ks. bp Adamem Szalem z Przemyśla. Podczas Mszy św. odczytane zostało oświadczenie zebrania plenarnego KEP, który po raz kolejny upomina się o miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie. Oświadczenie to zostało przyjęte przez pielgrzymów z ogromną wdzięcznością i aplauzem przez długotrwałe i gromkie brawa –  z Jerozolimy informował o. Dariusz Drążek CSsR.

Uczestnicy pielgrzymki zgodnie twierdzą, że były to „rekolekcje życia”.  Pielgrzym Mateusz Marek, podkreśla że był to niezwykły czas, bliskości Boga i poczucia wzajemnej ludzkiej życzliwości.

Jestem po raz pierwszy w Ziemi Świętej. Najbardziej poruszyła mnie Kalwaria, kiedy stałem w tym miejscu, tu gdzie Jezus był na krzyżu, gdzie umierał; westchnął ostatni raz do swojego Ojca. Trudno opisać słowami, to co czułem. To dotknięcie ręką wystarcza, ono napaja cały sens naszej wiary i tego, że pielgrzymujemy do różnych miejsc na całym świecie. Jest to miejsce niezwykłe, do którego chociaż raz w życiu, każdy powinien odbyć swoją pielgrzymkę – powiedział Mateusz Marek. 

Bardzo ważną grupą pielgrzymów byli pątnicy duchowi, którzy z różnych przyczyn nie mogli fizycznie przejść po Ziemi Jezusa Chrystusa – mówił o. Dariusz Drążek CSsR.

– Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy w tej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja uczestniczyli z nami duchowo. Wiemy, że tych osób jest mnóstwo. Wiemy, że kochani chcieliście tu wszyscy być, ale z różnych racji nie mogliście; ale byliście obecni w naszych modlitwach, naszych sercach, naszych intencjach, w pamięci przed Bogiem – mówił redemptorysta.                                                                                                                                                                       

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl