Rycerze Kolumba pomagają Ukrainie

Zakon Rycerzy Kolumba współpracuje ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia celem niesienia pomocy humanitarnej dla ofiar wojny na Ukrainie. Do współpracy dołączył Goya Foods, który jest jednym z największych producentów żywności w USA.

Goya Foods przekazał Rycerzom Kolumba oraz Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wsparcie finansowe w związku z działaniami, które podejmują na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Producent żywności ofiarował ponadto kilkaset kilogramów pożywienia dla ośrodka dla ukraińskich dzieci w Olsztynie k. Częstochowy, który jest współfinansowany przez Rycerzy Kolumba.

Od poniedziałku trwa druga wizyta Boba Unanue, prezesa Goya Foods, w Polsce. Przedsiębiorca odwiedził już naszą ojczyznę w marcu, gdy we współpracy z Global Empowerment Mission, Rycerzami Kolumba, ojcami dominikanami i siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przekazał 15 tysięcy różańców ofiarowanych przez darczyńców z USA oraz ponad 130 ton żywności dla mieszkańców Ukrainy.

źródło Rycerze Kolumba

źródło Rycerze Kolumba

Pomoc, którą przekazał Goya Foods, została udzielona w ramach działalności Goya Cares – międzynarodowej inicjatywy poświęconej zwalczaniu handlu dziećmi poprzez wspieranie organizacji, które chronią życie kobiet i dzieci.

Głównym celem aktualnej wizyty Boba Unanue w Polsce jest rozszerzenie partnerstwa Goya Cares na Europę Wschodnią, aby pomóc ukraińskim uchodźcom.

Podsumowaniem aktualnej współpracy organizacji z Rycerzami Kolumba i innymi organizacjami humanitarnymi była konferencja prasowa, która odbyła się 12 maja w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

„Mamy w tym życiu do wyboru dwie ścieżki. Możemy wybrać albo drogę miłości i opieki, albo drogę nienawiści i zniszczenia. Dzięki Bogu istnieje armia niesamowitych ludzi, Rycerzy Kolumba, którzy kochają i chronią dzieci” – powiedział Bob Unanue podczas konferencji.

Głos podczas konferencji zabrała także s. Teresa de le Fuente, która reprezentowała Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwe i wdzięczne za ten dar. Wierzymy, że jest to dar Bożego Miłosierdzia, który został nam dany poprzez Twoją osobę. To forma doświadczenia promieniowania Bożego Miłosierdzia” – powiedziała s. Teresa de le Fuente.

Z kolei w minioną środę przedstawiciele Goya Foods odwiedzili prowadzony przez Caritas archidiecezji częstochowskiej ośrodek dla ukraińskich sierot w Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy, który jest również wspierany przez Rycerzy Kolumba. Na miejscu spotkali się zarówno z podopiecznymi ośrodka, którym rozdali jedzenie i różańce, jak i ks. Markiem Batorem, dyrektorem Częstochowskiej Caritas i Rycerzem Kolumba, który prowadzi placówkę. Ośrodek otrzymał od Goya Cares kilkaset kilogramów owoców i żywności długoterminowej.

źródło Rycerze Kolumba

źródło Rycerze Kolumba

„Jako Rycerze Kolumba chcemy być mostem łączącym ludzi, którzy chcą pomagać, z tymi, którzy pomocy potrzebują. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bobowi Unanue oraz całemu zespołowi Goya za hojne wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować naszą misję” – podkreślił Szymon Czyszek, dyrektor ds. rozwoju Rycerzy Kolumba w Europie.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tys. członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Delegatem Stanowym w Polsce jest Krzysztof Zuba, a Kapelanem Stanowym – metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo.

Krzysztof Sietczyński/Rycerze Kolumba

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl