Rozpoczęło się przedsynodalne spotkanie młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym

Z udziałem papieża Franciszka rozpoczęło się w Rzymie przedsynodalne spotkanie młodzieży z całego świata. Bierze w nim udział 300 młodych osób, wierzących i niewierzących, z pięciu kontynentów. Spotkanie stanowi przygotowanie do październikowego synodu biskupów na temat młodzieży.

Ojciec Święty w swoim przemówieniu skierowanym do młodych wskazał, że zostali zaproszeni, ponieważ ich wkład jest niezbędny.

– Potrzebujemy was, aby przygotować synod, który w październiku zbierze biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołaniowe”. W wielu chwilach historii Kościoła, tak jak pokazują też wydarzenia biblijne, Bóg chciał mówić przez ludzi młodych, myślę np. o Samuelu, o Dawidzie, o Danielu – zaznaczył papież Franciszek.

Biskup Rzymu wezwał też młodzież, by w czasie spotkania przed synodem „mówiła z odwagą i słuchała z pokorą”, a wstyd „zostawiła za drzwiami”. Przedsynodalne spotkanie młodzieży z całego świata potrwa w Rzymie do niedzieli.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl