Rekolekcje nt. mocy sakramentów świętych

Na Jasnej Górze trwają rekolekcje: „’Maryja Uzdrowienie Chorych’ – moc sakramentów świętych w uzdrowieniu wewnętrznym i uwolnieniu”. Konferencje głosi ks. Rafał Dudała, duszpasterz akademicki i wykładowca WSD w Kielcach.

Rekolekcje zostały zorganizowane przez Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Bractwo to zostało reaktywowane dwa lata temu.

„Okazją do reaktywowania Bractwa były pierwszosobotnie zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Na te zawierzenia przyjeżdża bardzo dużo ludzi z całej Polski, z miesiąca na miesiąc coraz więcej” – powiedział o. Albert Szustak, opiekun Bractwa.

Jak wyjaśnił o. Albert Szustak, modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski trwa na Jasnej Górze od 15 lat, w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godzinie 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. W indywidualnym akcie pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, wspólnoty i wszystkie swoje sprawy.

Drugim ważnym zadaniem Bractwa jest organizowanie rekolekcji. Te trwające teraz w sanktuarium odbywają się już po raz 7. Oprócz codziennych konferencji i Mszy św. w programie rekolekcji zaplanowano: Drogę Krzyżową, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, Apel Jasnogórski, Różaniec. Te maryjne dni skupienia odbywają się zawsze w weekendy, kiedy wypada pierwsza sobota danego kwartału, a więc w marcu, czerwicu, wrześniu i grudniu.

Trzecim rysem charyzmatu Bractwa jest prowadzenie rekolekcji maryjnych w parafiach w całej Polsce – w najbliższym czasie takie rekolekcje będą miały miejsce w paulińskiej parafii pw. św. Mikołaja we Wrocławiu, gdzie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego abp Józef Kupny dokona erygowania Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.

www.jasnagora.com/RIRM

drukuj