fot. PAP

Przygotowania do II Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych

Rozpoczęły się przygotowania do II Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-26 wrześniu 2015 r. na Jasnej Górze, w ramach rozpoczętego w Kościele „Roku Życia Konsekrowanego”.

Kongres odbędzie się równolegle do spotkania młodych osób konsekrowanych z całego świata w Rzymie. Jego hasłem będzie: „Radość konsekracji”, zaś biblijne motto spotkania to: „Aby radość Moja w was była, i aby radość wasza była pełna” (J 15, 11).

Do udziału w Kongresie zaproszone są wszystkie osoby konsekrowane, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia. Liczny udział młodych z różnych instytutów zakonnych i świeckich, ma być szczególną okazją do doświadczenia radości z łaski powołania do życia konsekrowanego oraz – jak zaznaczył Ojciec Święty Franciszek w Liście apostolskim do wszystkich osób konsekrowanych z okazji Roku Życia Konsekrowanego – zwyczajną drogą komunii, wzajemnego wsparcia, jedności.

Pierwsze tego rodzaju spotkanie odbyło się w 2001 r. pod hasłem „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch”, gromadząc ponad 600 osób reprezentujących ponad sto różnego rodzaju instytuty życia konsekrowanego w Polsce.

RIRM

 

drukuj