fot. Dawid Bagiński

Przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 21 listopada br., w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać czwartą już stację comiesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Zostało ono zainaugurowane podczas tegorocznej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 

Wiadomość o inicjatywie dociera do nowych zakątków świata.

– Ostatnio nawiązaliśmy kontakt z Sanktuariami Bożego Miłosierdzia w Ameryce Południowej w Guayaquil w Ekwadorze i w Aregua w Paragwaju oraz Sanktuarium Narodowym Miłosierdzia Bożego na Barbadosie i Międzynarodowym Sanktuarium Jezusa Zbawiciela i Matki Maryi w Elele w Nigerii – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Aktualnie w modlitewnym przygotowaniu łączy się już ponad 100 miejsc kultu Bożego Miłosierdzia z Polski i całego świata.

Tematem listopadowego rozważania przygotowanego przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego opartego na kolejnym fragmencie papieskiego Aktu zawierzenia są słowa: „Duch Święty Miłością i Miłosierdziem”.

„Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 oraz do duchowej łączności z nami poprzez transmisję w TV Miłosierdzie na stronie internetowej www.milosierdzie.pl i na naszym kanale YouTube (…). Wszystkich, którzy jeszcze pragną włączyć się w to modlitewne przygotowanie i otrzymywać materiały na kolejne miesiące prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: [email protected] – informują organizatorzy.

Małgorzata Pabis

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl