fot. episkopat.pl

Przewodniczący KEP zachęca do przeżywania Adwentu jako okresu oczekiwania

Zbliża się Adwent, czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwent rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Będzie to zarazem początek nowego roku liturgicznego.

Z tej okazji do wiernych zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Ks. abp Stanisław Gądecki zachęcał, by czas Adwentu był czasem oczekiwania.

– Oczekujemy przyjścia Zbawiciela, który rozproszy ciemności grzechu, przemocy, wojny. Oczekujemy przyjścia Księcia Pokoju, który przyniesie zgodę i pojednanie między narodami. Czas Adwentu napełnia nas radością, gdyż z nadzieją wypatrujemy dni, kiedy światło przychodzącego Zbawiciela rozjaśni nasze serca, umysły i otworzy nas w miłości i szacunku na siebie nawzajem. Ten czas jest nam dany, abyśmy poprzez Msze święte roratnie, rekolekcje adwentowe oraz spowiedzi przygotowali się do spotkania z przychodzącym Panem – mówił ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP zachęcił, aby adwentowe dni były wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana.

Okazją do modlitwy są właśnie codziennie odprawiane Msze święte tzw. roraty  poświęcone Matce Bożej, którą symbolizuje specjalna biała świeca zapalona podczas liturgii.

Eucharystia rozpoczyna się w ciemnym kościele, który rozświetlają jedynie lampiony przyniesione przez wiernych.

W tym roku Adwent będzie najkrótszy z możliwych, bo potrwa zaledwie 22 dni. Ostatnim dniem tego okresu jest Wigilia Bożego Narodzenia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl