fot. episkopat.pl

Przewodniczący KEP złożył życzenia bożonarodzeniowe grekokatolikom

Ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, złożył życzenia bożonarodzeniowe grekokatolikom. Chrześcijanie obrządków wschodnich obchodzą w piątek i w sobotę święta Narodzenia Pańskiego.

„W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym przekazać na ręce Waszej Ekscelencji, jak najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich wiernych i duchowieństwa greckokatolickiego w Polsce” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki w liście skierowanym do ks. abp. Eugeniusza Popowicza, metropolity przemysko-warszawskiego Kościoła greckokatolickiego.

Podkreślił, że życzenia kieruje „zwłaszcza do Ukraińców, którzy w ostatnich latach znaleźli w Polsce schronienie w kontekście działań zbrojnych na wschodzie swojego kraju”.

Zapewnił ich o modlitwie, w której prosi „Nowonarodzonego o upragniony dar pokoju i bezpieczeństwa na Ukrainie”.

„Niech przeżywanie Tajemnicy Wcielenia pozwoli każdemu z Was na nowo odkryć prawdę o przyjaźni Boga do człowieka, który w Nowonarodzonym napełnia swoich wiernych bogactwem miłosierdzia i obfitością łask” – napisał przewodniczący KEP.

W czwartek wierni Kościoła prawosławnego i obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy, obchodzili Wigilię Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, czyli według tzw. starego stylu.

PAP

drukuj