fot. twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący KEP: Powinniśmy dawać świadectwo miłości do naszej Ojczyzny

Potrzeba, abyśmy dawali świadectwo miłości do naszej Ojczyzny, czyli miłości do wszystkiego, co Polskę stanowi” – podkreślił przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodał, że rocznica ta jest naszym wielkim świętem.

Ks. abp Stanisław Gądecki powiedział, że „nie możemy zapomnieć o naszych przodkach, którzy po odzyskaniu niepodległości dzięki bardzo ciężkiej pracy i ofiarności, odbudowali naszą państwowość oraz krzewili oświatę oraz kulturę”. Zaapelował jednocześnie, aby dziś szczególnie pamiętać o nich w naszej modlitwie.

Ks. abp Stanisław Gądecki przypomniał również o ważnej roli duchowieństwa, które pracowało wówczas zarówno nad świętością naszego narodu, jak również nad jego rozwojem gospodarczym i kulturalnym, a gdy trzeba było, broniło niepodległości Polski.

Przewodniczący Episkopatu Polski zaznaczył też, że „zgodnie z wielowiekową tradycją, sprawy dotyczące ojczyzny otaczamy naszą modlitwą”. Dodał, że u progu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i przed beatyfikacją czcigodnego sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego „przypominajmy sobie ich miłość do Polski i módlmy się o jej pomyślność”.

PAP

drukuj