Przewodniczący Episkopatu: Dzień beatyfikacji ks. kard. Wyszyńskiego wielkim świętem Kościoła w Polsce

„Cieszymy się z tak bliskiego dnia beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie to wielkie święto dla Kościoła w Polsce i całej naszej Ojczyzny” – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu z radością przyjął informację, że beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 roku w Warszawie.

Jednocześnie ks. abp Stanisław Gądecki przypomniał, że Prymas Tysiąclecia był przez 33 lata Przewodniczącym Episkopatu Polski. Podkreślił, że ks. kard. Wyszyński był mężnym świadkiem wiary.

„To duchowny, który zaraz po Bogu najbardziej kochał Polskę i nie szczędził sił, by głosić Ewangelię i upominać się o prawdę, nawet za cenę wolności, czy życia”- powiedział ks. abp Gądecki. Przewodniczący Episkopatu wyraził nadzieję, że dzień beatyfikacji Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego połączy wszystkich w modlitwie i radości. Podkreślił: „Mamy w niebie Orędownika, który powtarzał +Od siebie trzeba wymagać najwięcej+. Niech wspiera nas w codziennym dążeniu do Boga”.

BP KEP

drukuj