pixabay.com

Przesłanie na Adwent

Niech oczekiwanie na spełnienie tej nadziei, którą przynosi Chrystus, umocni naszą wiarę oraz przyczyni się do przemiany pojedynczych osób, rodzin i naszej ojczyzny – czytamy w Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na czas Adwentu.

Każdy Adwent jest szczególnym czasem dla ludzi wierzących. W tym roku będzie wyjątkowy, ponieważ – jak podkreślają w opublikowanym apelu księża biskupi – pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. U niektórych wywołuje lęk i niepewność. Wiele osób straciło też bliską osobę.

„Właśnie dlatego prosimy, aby w nadchodzącym czasie otworzyć nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Niech oczekiwanie na spełnienie tej nadziei umocni naszą wiarę, stając się źródłem pokoju serca oraz przyczyni się do przemiany nie tylko pojedynczych osób, ale i całych społeczności: naszych rodzin i naszej ojczyzny” – czytamy w Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Księża biskupi zachęcili wiernych do korzystania w czasie Adwentu z praktyk religijnych, pamiętając o rygorze sanitarnym.

– Księża biskupi zachęcili wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach św. roratnich, spowiedzi, do prywatnej bądź wspólnotowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia. Ma to wszystko odbywać się przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych – mówi ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Jak dodaje rzecznik KEP księża biskupi zwrócili się również do kapłanów o jeszcze większą gorliwość duszpasterską, zwłaszcza przy celebracji Eucharystii, posługi konfesjonału i innych sakramentów oraz duszpasterskiego towarzyszenia wiernym w ich codziennych zmaganiach.

– Poprosili także księży proboszczów o stworzenie wiernym możliwości uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych, zarówno w kościele, jak i przez internet – akcentuje ks. Leszek Gęsiak SJ.

TV Trwam News

drukuj