Premiera książki „Miłosierdzie to imię Boga”

Dziś odbędzie się premiera nowej książki Ojca Świętego Franciszka pt. „Miłosierdzie to imię Boga”. Publikacja ukaże się w 86 krajach, w tym również w Polsce.

Książka składa się z dwóch części: wywiadu watykanisty Andrei Torniellego z papieżem Franciszkiem na temat Miłosierdzia oraz papieskiej bulliMisericordiae Vultus” ogłaszającej Rok Miłosierdzia.

W obszernej rozmowie Ojciec Święty wyjaśnia poprzez wspomnienia młodości i osobiste doświadczenia duszpasterskie powody ogłoszenia w swoim pontyfikacie Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.

Książka pokazuje, że papież Franciszek nie tylko kontynuuje myśl swoich poprzedników św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, ale odsłania jego osobisty stosunek do tajemnicy Bożego Miłosierdzia – mówi ks. prof. Jan Machniak z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

– Papież Franciszek mówi o tym, że on zaznajomił się z tą tajemnicą już w Argentynie, jako młody człowiek. Dochodził do zrozumienia tej tajemnicy jako biskup Buenos Aires, kardynał. Dziś, jako Papież, jest przekonany, że mówienie o Bożym Miłosierdziu to sama istota orędzia ewangelicznego, ponieważ Bóg objawia się człowiekowi w starym i w nowym przymierzu jako miłosierdzie, dlatego właśnie ten tytuł – „Miłosierdzie to imię Boga”.  Franciszek mówi o miłosierdziu w kontekście grzechu. Wskazuje na to, że w miłosierdziu Bożym nie ma granicy. Jeśli człowiek okaże jakiś akt skruchy, to jest ta szczelina, przez którą promienie miłosierdzia mogą dotknąć wnętrza człowieka – podkreśla ks. prof. Jan Machniak.

Ksiądz profesor podkreśla, że premiera książki to ogromne wydarzenie. Jej oficjalna promocja odbędzie się w Mediolanie.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl