fot. Nasz Dziennik / Marek Borawski

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary z wizytą w Polsce

Z wizytą w Polsce przebywa ks. abp Gerhard Ludwig Muller – Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Jego wizyta w naszym kraju to czas, w którym prefekt ma okazję do spotkania z wiernymi i poznania Kościoła w różnych częściach świata – mówi ks.prał. Albert Warso, pracownik Kongregacji Nauki Wiary.

– Te wizyty są zawsze spotkaniem prefekta z wiernymi. Zazwyczaj towarzyszą im uroczyste celebracje, ale także konferencje i różne spotkania, które z jednej strony pomagają prefektowi poznać sytuację Kościoła w danym kraju, czy w różnych częściach świata. A z drugiej strony stanowią wydarzenie bardzo ważne dla miejscowych wiernych, którzy spotykają się z jednym z bliższych współpracowników Ojca Świętego – powiedział ks.prał. Albert Warso.

Obecnie ks. abp Gerhard Muller modli się z wiernymi w Skarżysku Kamiennej. Natomiast wieczorem o godz. 18.00  będzie sprawował Mszę św. w Radomiu, z okazji 22. rocznicy pobytu Ojca Św. Jana Pawła II w tym miejscu.

– Na zaproszenie ks. biskupa Henryka Tomasika (biskupa radomskiego), ksiądz arcybiskup przybył do Radomia, żeby modlić się z wiernymi, którzy wspominają kolejną rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Radomiu (1991 rok). Ksiądz arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. w języku polskim. Po polsku wygłosi również homilię w radomskiej katedrze. Później spotka się z przełożonymi, wychowawcami, profesorami i alumnami radomskiego seminarium w gmachu seminarium duchowego. O godzinie 21.00 będzie miał miejsce Apel Jasnogórski przed seminarium, gdzie stoi pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II – dodał ks.prał. Albert Warso.

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary w minioną niedzielę przewodniczył Mszy św. podczas Święta Dziękczynienia w Warszawie.

W homilii mówił, że „Także dziś, w dobie neopogaństwa i antyklerykalizmu, których przedstawiciele atakują Kościół i pasterzy Kościoła, Polska nie może ulec tym tendencjom i prądom”. Ks. abp Gerhard Muller dodał, że „Aby zachować swą historyczną tożsamość (nasz kraj) musi przeciwstawić się ideologii materialistycznej! Musi kultywować swoją wierność historii, w którą wpisane jest wielkie dziedzictwo chrześcijaństwa!”.

RIRM

drukuj