fot. PAP

Biskupi Europy spotkają się w Polsce

W Warszawie rozpoczyna się dziś doroczne spotkanie Wspólnego Komitetu Rady konferencji Biskupich Europy i Konferencji Kościołów Chrześcijańskich. Wspólne obrady będą trwać trzy dni.

To pierwsze w Polsce obrady jednego z najważniejszych gremiów ekumenicznych naszego kontynentu.

Hasłem trzydniowego spotkania będzie: „Wiara i religijność w zmieniającej się Europie. Nowe ruchy chrześcijańskie w Europie: wyzwania czy możliwości?”

Ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ustosunkowując się do tegorocznego hasła spotkania zwraca uwagę na szanse, jakie niosą ze sobą nowe ruchy chrześcijańskie w Europie.

Jest to wielka szansa ze względu na formację, którą ofiarowują, której dokonują wśród chrześcijan, formację pogłębiającą własną tożsamość w poszczególnym Kościele, ale też formację ekumeniczną, która pokazuje jak wiele mamy wspólnego i którędy można by prowadzić ludzi do tego zbliżenia, między wyznawcami jednego Chrystusa, w jednym chrześcijaństwie – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Sytuację religijną i ekumeniczną w Polsce podczas spotkania, przedstawią zebranym ks. bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczący Rady Episkopatu ds. Ekumenizmu oraz ks. abp Jeremiasz prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.

RIRM

drukuj